mgr Agnieszka Gerula – Dyrektor Poradni

Pedagog wczesnoszkolny, terapeuta pedagogiczny, logopeda, trener Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej

Pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jest to moja pasja, którą realizuję od 17 lat. Ogromną radość sprawia mi możliwość rozwijania umiejętności, a także kształtowanie osobowości małego człowieka.

Wiek wczesnoszkolny to okres intensywnego rozwoju i wielu zmian. Cieszę się, że mogę tym zmianom towarzyszyć i co więcej- mieć na nie wpływ. Staram się być zawsze obok dziecka, dostrzegać jego potrzeby i wspierać ze wszystkich sił.

Jestem także terapeutą pedagogicznym. Od początku swojej pracy prowadzę zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nie ukrywam, że ta aktywność sprawia mi szczególną radość, gdyż jestem bezpośrednim świadkiem rozwijania skrzydeł” u dzieci, które były zagubione, niepewne swoich możliwości.

Od trzech lat spełniam się także jako logopeda. Ukończyłam podyplomowe studia z tego zakresu, gdyż dostrzegłam, że coraz więcej moich uczniów ma kłopoty z prawidłową wymową oraz szeroko pojętą komunikacją językową. Doświadczenia zdobywam prowadząc terapię logopedyczną w szkole oraz przedszkolu. Mowa to niezbędna umiejętność, która pozwala poznać i zrozumieć świat. Komunikując się z otoczeniem wyrażamy siebie i możemy aktywnie uczestniczyć w społeczeństwie. Dlatego tak ważne jest, aby każde dziecko miało możliwość wyrównania swoich szans.

Prywatnie moją pasją jest fitness. Od wielu lat jestem instruktorem zajęć grupowych. Bardzo lubię też bieganie na długie dystanse. Uważam, że ciało jest oknem duszy i dlatego tak ważne jest, aby było zdrowe i silne. Ruch jest odskocznią od codziennych zmagań. Oprócz zdrowia i dobrego samopoczucia zapewnia mi odpowiedni poziom endorfin.

Uwielbiam też śpiewać. 21 lat temu rozpoczęłam przygodę ze śpiewem chóralnym w Chórze Uniwersytetu Szczecińskiego, która trwa do dziś…